Negyedik hely az országos diákolimpiai labdarúgó tornán

2009-06-02 14:15:03

Országos negyedik helyezést ért el az országos diákolimpiai labdarúgó tornán az I. korcsoportos csapat

A körmendi Kölcsey Utcai általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény I. korcsoportos (2000. után születettek) labdarúgói képviselték Vas megyét a megyei megnyerése után, a Fonyódligeten megrendezésre került labdarúgó diákolimpia országos döntőn 2009. május 26-28-án. A Kék Sünik ULC-re épülő csapatról már a megyei versenyen is látni lehetett, hogy kitűnő erőkből álló és jól felkészített társaság.

Minden esély meg volt rá, hogy az országoson is beleszólnak majd a végső helyezésekbe. Ez így is történt. Az országos döntő mezőnyét négy 5 csapatos csoportra osztották a szervezők. (19 megyei győztes és a budapesti győztes) A csoportmérkőzéseket nagyon jól kezdték a gyerekek, hisz a Százhalombatta és a Gyöngyös csapatait sima mérkőzésen verték 2:0 arányban. A gyerekek hamar felvették az országos torna ritmusát. Aztán a harmadik mérkőzésen már nehezebb ellenfél várt a gyerekekre. A Pápa csapatát a Kölyök-Liga sorozatból jól ismerte a körmendi alakulat. A pápai gyerekek haraptak és javuló játékot nyújtottak, hiszen az első két fordulóban kikaptak. Ennek ellenére gól nélküli döntetlen lett a vége. Ezzel a körmendi gyerekek bejutottak a legjobb nyolc közé. Az addig veretlen Bonyhád volt a következő ellenfél. A magabiztosan minden mérkőzésüket megnyerő ellenfél ellen nagyon jó mérkőzést játszott a csapat egy nagyon vitatható találattal, nagy bírói műhiba végén szenvedtek vereséget. A Bonyháddal együtt így a kölcseys gyerekek jutottak tovább a csoportból. Másnap már a legjobb négy közé zajlottak a küzdelmek. A Lajosmizse csapatát kapta ellenfeléül a csapat. Az egyenes kiesésre játszott találkozó nagyon jó színvonalú mérkőzést hozott, ahol jobb volt a körmendi csapat, és Nagy Valdemár jól eltalált szabadrúgásgóljával meg is nyerte a mérkőzést teljesen megérdemelten. A döntőbe jutásért a Budapest-Etalon Sportiskola együttese ellen kellett pályára lépni. A budapesti csapat kiemelkedett a mezőnyből. Minden mérkőzését nagy gólkülönbséggel nyerte. Ennek ellenére a körmendi gyerekek az első félidőben nagyon jól fociztak. Sajnos a második félidőben aztán nagyon elfáradtak. (A csapat fele 2001-es születésű volt.) Ez aztán gólokban is jelentkezett és a későbbi győztes budapesti csapat 5:0-arányban nyert. A harmadik helyért vívott találkozón aztán a gyerekek már hit és erő nélkül léptek pályára és kaptak ki 2:0 arányban és lettek az országos döntőben 4 helyezettek. A csapat az harmadik helyért vívott mérkőzés kivételével az egész országos bajnokságon nagyon motíváltan és jól játszott.. A gyerekek feltették a koronát az egész éves teljesítményükre az országos negyedik hellyel.

A csapatból többen kiemelkedtek teljesítményükkel. Többek között Holdosi Zsolt, aki nagyon jól és eredményesen védett. Vargovics Tamás és Szakasics Balázs nagyon jól mozgatták a csapatot. Nagy Valdemár védő munkája is kiemelkedő volt a tornán.

A csapat tagjai:

Holdosi Zsolt, Dihen Máté, Szakasics Balázs, Bándoli Kristóf, Balogh Jácint, Vargovics Tamás, Vásárhelyi Attila, Horváth András, Nagy Valdemár, Velekei Bence, Kuchta Kevin.

Edzö: Kutasi Tibor

Szintén az országos döntőben játszott és képviselte az intézményt, a várost és a megyét a II. korcsoportos (1998-ban született) gyerekek csapata is. Ezt a döntőt is Fonyódligeten rendezték rögtön az első korcsoportos döntő után május 28-30 között. Sajnos ebben a korcsoportban csak 4 gyerek volt korosztályában. A többiek fiatalabb születésűek. (1999, 2000) Ez meglátszott fizikailag is. Ráadásul a sorsolás sem volt kegyes a gyerekekhez. Ennek ellenére nem okoztak csalódást. A későbbi győztes Szeged (0:3), a Nagykanizsa (3:3), a Hajdúszoboszló (2:3) és a Komló (0:2) csapata ellen is helytálltak. A viharos erejű szélben, a nagyon hűvös időben zajló országos döntőben a fizikailag erősebb gyerekek és csapatok értek el jobb eredményt. (Azok a csapatok nyertek, akik széllel háttal kezdték a mérkőzéseket.) A gyerekek végül a 19. helyen végeztek az országos döntőben, miután a Komárom csapatát 5:4 arányban megverték a helyosztón. De már most látszott, hogy jövőre az 1999-es korosztályú országos döntőben újra esélyes az elmúlt évben országos döntőben 3. helyezést elért csapat. A gyerekek minden elismerést megérdemelnek.

A csapatból Veszprémi Bence, Vargovics Tamás, Tóth Dávid és Sály Péter játéka emelkedett ki.

Gelányi József, Zancsics Milán, Veszprémi Bence, Németh Gergő, Sály Péter, Tóth Dávid, Péter Ábrahám, Dávid Nataniel, Háder Adrián, Vargovics Tamás.

A csapat edzője: Kutasi Tibor