Boldog Batthyány László Katolikus Általános Iskola




9900 Körmend, Kölcsey u. 12.
telefon: 94/594-398
e-mail: bblkai@martinus.hu

Farsangi project a Kölcseyben

  nyomtatási kép

Iskolánk tanulóinak egy része a farsangi mulatságra projektmunkában készült. Sokan leírták ezzel kapcsolatban a véleményüket:

Farsang a Kölcseyben 

Március 5-én tartották a farsangot a Kölcseyben.

A mulatság a 6.b-sek műsorával kezdődött. Azután az egyéni jelmezesek felvonulása következett. A tanárok is beöltöztek boszorkányoknak, velük érkezett egy titokzatos busó, aki a kisebbeket ijesztgette. Utána egy reneszánsz táncot láthatott a közönség, amit a 6.a-sok adtak elő.  

Aztán a gyerekek táncoltak, amíg meg nem kezdődött a tombolahúzás.

Horváth Dániel 6. b

 

Mi volt jó az álarckészítésben? 

Rajzórán Ivett nénivel újságpapírból álarcokat készítettünk, amiket lisztes vízzel ragasztottunk össze és keményítettük meg. Amikor megkeményedett, színes papírokkal, csillámporral, tollal, dekorhomokkal díszítettük. A farsangi mulatságon a sok álarc igazi farsangi hangulatot eredményezett. Jó lenne, ha jövőre is ilyen hangulatú lenne a farsang, mint ez, a 2010-es.

Nekem nagyon tetszett, jövőre is elmegyek rá.

Pataki Péter 6. b

 

Farsang 

Ebben az évben jó és különleges volt a farsang!

A különlegesség az volt benne, hogy március 4-én lehetett a folyosón álarcot készíteni és farsangi fánkot vásárolni, amit máskor még nem tehettünk meg. A farsangon mindenképpen kellett viselni maszkot vagy arcfestést, amit Ivett nénitől lehetett kérni. Az arcfestés helyszíne a felnőtt ebédlőben volt, ahol Ivett néninek a rajzszakkörösök segítettek, ez 15:00-tól volt. 17:00 óráig lehetett táncolni, aki akart. Utána viszont a tombolahúzás kezdődött. Közben, aki éhségét csillapítania szerette volna, az vehetett magának süteményt.

Nekem tetszett az ez évi farsang, jövőre is lehetne ilyen vagy még jobb!

Németh Réka 6. b

 

Farsangi újság 

A farsangi projekt munkánk egy mulatságos hangulatú újság lett, melynek elkészülését hosszas előkészület előzte meg.

Először a csapatunk összes tagja anyag után nézett különféle helyekről. Balázs nekilátott riportjai elkészítésének, Péter képeket böngészett a velencei karneválról. Ákos a rejtvények rovatba dolgozott, barátja, Hagymási Péter a vicceket szerkesztette. Mikor mindannyian elküldtük anyagunkat, Peti egybeszerkesztette a munkánkat, és elküldte Ákosnak, aki kinyomtatta az újságot. Másnap már árusíthattuk a friss lapot iskolánkban. Nagyon örült az egész csapat, mikor láttuk, hogy munkánkat a diákok szívesen vásárolták és olvasták.

Reméljük, hogy még máskor is összejöhet a csapat egy lap elkészítésére. 

Csihar Dániel 6. b

 

Véleményem a farsangi arcfestésről 

Az idei farsangon az arcfestést az ebédlő melletti kis helyiségben tartottuk.

Szokás szerint Ivett néni és az ő rajzszakkörösei pingálták a festésre várókat. A ,,művészek" egymás között versenyt hirdettek, miszerint az nyer, aki a legtöbb arcot festi ki. (Van egy olyan sejtésem, hogy ezt a versenyt Ivett néni fogja megnyerni!)

Szerintem ez a tevékenység nagyon érdekes és mulatságos. Mindenkinek merem ajánlani, aki még nem próbálta az arcfestést! 

Fertőszegi Ágota 6. b

 

Maszkkészítés 

A maszkkészítés előkészületei a műhelyben zajlottak.

Ivett néni és mi, a rajzszakkörösök segítettünk azoknak, akik még nem készítettek maszkot. Szerintem jó volt ez a program, ennek valószínűleg az az oka, hogy még soha nem volt ilyen, másfelől pedig tapasztalatot is szereztünk.

Talán nagyobb élmény lenne, ha jövőre még több időnk lenne az előkészületre.

Oletics Martin 6. b

 

Véleményem a farsangról 

Az idei farsangon az arcfestés volt a legérdekesebb.

A kisiskola ebédlőjében a rajzszakkörösök versenyeztek, hogy kihez mennek a legtöbbet, és hogy ki festi a legszebb mintákat. Mindenki kitett magáért. Nekem osztálytársam, Horváth Eszti készített egy kék virágos mintát, ami szerintem nagyon jó lett.

Aki idén nem próbálta, az jövőre feltétlenül tegye meg! 

Nagy Boglárka 6. b

 

Véleményem a farsangról

Az idei felsős farsangot egy kicsit átalakították tanáraink, de szerintem rá is fért. A mi osztályunk egy téltemető játékkal készült.

 Pár héttel a farsang előtt kaptuk meg a szerepeket. Aztán meg is kezdtük a próbákat. Két csoportra osztottak minket. Az egyik volt Cibere vajda csapata, a másik pedig Konc király csapata. A két csapat először csúfolkodott egymással, aztán eltemettük a farsangot.

De nem csak mi készültünk, a másik osztály (6.a) reneszánsz táncot tanult meg.

Március negyedikén mindenki készíthetett magának álarcot Ivett nénivel vagy Ági nénivel, nemezgolyót a folyosón minden szünetben. Nagy volt a készülődés, és ez meg is látszott a másnapi hangulaton.

A farsang napján mindenki előadta azt, amire hetek óta készült. A mi téltemetőnk is jól sikerült, tetszett minden látogatónak. Aztán a diszkóban mindenki kedvére táncolhatott.

Szerintem jó volt a hangulat, hasonlót vár mindenki a jövő évi farsangra is. 

Farkas Ádám 6. b

 

Véleményem a farsangról 

Nekem a farsangi diszkó tetszett a legjobban.

Az ebédlőben tartották. A zene nagyon jó és változatos volt.  Dodyval és Sárával jókat nevettünk és táncoltunk. A tanárok és az idősebb diákok is meg volt elégedve a diszkóval. Az egyik hangfal mellől füst szállt ki az ebédlő közepébe, és sokan táncolni kezdtek benne. A diszkó fényei is nagyon jó hangulatot adtak a tánchoz.

Nagyon tetszett nekem, és remélem, jövőre mi is tovább élvezhetjük a diszkót, mint a nagyobbak. 

Boldizsár Eszter 6. b

 

Tombolahúzás 

A farsangon szokás szerint volt tombolahúzás.

Ez az egész program az ebédlőben zajlott. Hát ebben csak a szerencse szerepelt, mert vagy kihúzzák azt a számot vagy nem, ami a tiéd. Sokan megvették a tombolát, mivel gondolták: szerencséjük lesz, ha nem is a főnyereményt, akkor a többi különdíjat elcsípik. A főnyeremény egy kosárlabda volt. A többi díj például CD, állatos könyv, toll, lángos-utalvány, könyvutalvány és még sorolhatnám.  Rendesen lángolt az izgalom mindenkiben, volt olyan, aki csak egy-két tombolát vett, de volt olyan is, aki sokkal többet vásárolt. Örültünk, hogy volt ez a tombolahúzás.

Reméljük, ez jövőre is megismétlődik, és több ajándékkal szállhatunk versenybe.

Horváth Dominik 6. b

 

Farsangűzés avagy Cibere vajda és Koncz király harca 

Három héttel a farsang előtt Eredics és Tangl Éva néni segítségével táncórákon megszerveztük Farsang-űző címmel a mi kis előadásunkat.

A felkészülés elég nehéz volt, de megérte. Az előadáson, (igaz, leesett a bábu kalapja) nagyon jól teljesítettük. Nagy tapsot kaptunk, és mi is élveztük a szereplést. A minket felkészítő tanároknak és nekünk is nagy megkönnyebbülést és örömet hozott a közönség ujjongása.

Remélem jövőre is készülünk valami hasonlóval! 

Molnár Sára 6. b

 

Télűző tánc 

Cibere vajda és Konc király a böjt illetve a farsang megtestesítői és egy télűző tánc részei.

Ezt a táncot a szervezők idén a farsang megnyitójának szánták. A darabot mi, 6/b osztályos tanulók adtuk elő. A készülődés február 23-a és 25-e között zajlott. A kemény próbák alatt mindenki tökéletesen elsajátította a mozgását és szerepét. A darabban szereplő két szalmabábu elkészítése is ezek alatt zajlott. A kemény munka meghozta gyümölcsét. Az előadás tökéletesre sikerült, mindenki pontosan tudta, hogy mit kell tennie. Osztálytársaimmal együtt őszintén örülünk, hogy részesülhettünk a készülődés örömeiben.

Reméljük, jövőre is hasonló programban lehet részünk.

Baksai Dániel 6. b

 

Véleményünk a farsangról: Cibere voltam 

A farsang kezdeti mulatságban én voltam Cibere vajda, a többiek pedig a társaim vagy az ellenségeim.

Ezt mulatságos és néha nevetséges próbák előzték meg. Én részemről nagyon élveztem a harcot és a csúfolódást, csak azt sajnálom, hogy Konc király véletlenül fejbevágott a botjával, ámbár végül legyőztem! Az egész előadás nagyon jól sikerült (szerintem). Jövőre is meg kéne rendezni ezt, és újra minekünk kellene előadnunk! Én vállalnám a Cibere vajdát megint!

Mást nem mondhatok, mint hogy nagyon jó volt!

Vásárhelyi Balázs 6. b